Eski Maillerime Webmail’den Ulaşabilirmiyim?

Webmail altyapısı size kurumsal eposta adreslerinizi kullanmanız için hazırlanan bir altyapıdır. Eğer mail adreslerinizi Outlook ve benzeri programlarda kullanıyor iseniz mutlaka “Bir örneğini sunucuda bırak” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Eğer bu seçenek işaretli değil ise, Programınız epostanın tümünü bilgisayara çektiğinden ötürü web’de bir örneğini saklamayacaktır. Giden Epostalarınızı webmail üzerinden göndermiyor iseniz webmail sunucusu giden epostalarınızıda saklamayacaktır.

Programlara kurduğunuz eposta adreslerinizde belirtilen ayar olmadığı durumlarda webmail sunucusunda saklama yapılmamaktadır. Bu bahsi geçen cevap POP3 yöntemiyle trafik sağlayan eposta altyapıları için geçerlidir.

Webmail’de eposta saklamanın dezavantajı ise sunucu alanını kullanmanıza neden olacaktır, bir süre sonra eğer eski posta temizliği yapmıyor iseniz; Ek sunucu alanları satın almanız gerekebilir. Programda kullanmadığınız tüm eposta adresleri otomatik olarak webmail sunucularında barındırılmaktadır.

Diğer Sorular